Нова Рівненська міська рада: вибори закінчились – починається політика

Ще не встигли висохнути чорнила на протоколах із результатами голосування на місцевих виборах, як у кулуарах майбутньої Рівненської міської ради вже почались торги за ключові посади. Міського голову обиратимуть у другому турі 15 листопада. А новообрані кандидати, ще не набувши офіційного статусу, висловлюють свої претензії на ту чи іншу посаду в Рівнераді. Але перед тим, як познайомити вас із тими, хто хоче керувати містом, давайте поглянемо, хто ж представлятиме рівнян у новій міській раді. Вато зазначити, що в сесійній залі ми знову побачимо трохи більше десятка облич із минулого складу депутатського корпусу.

УВАГА!!! Список майбутніх депутатів попередній. У ньому можуть бути зміни залежно від того яку раду оберуть ті, хто проходить до кількох місцевих рад. Також ще є питання по кількох депутатах, де їхнє місце в партійному списку залежить від сотих процента, а підрахунок та уточнення ще не завершені. Також можливий варіант, що хтось відмовиться від депутатського мандату і тоді депутатом стане наступний за списком. Однак ці зміни навряд чи сильно вплинуть на розстановку сил у Рівнераді. І тим більше не вплинуть на боротьбу за клюючові посади у міській раді.

БПП «Солідарність» – 9

Під прапором пропрезидентської партії пройшло чи не найбільше колишніх депутатів міської ради. Сергій Васильчук, Людмила Туровська, Олександр Чубай, Анатолій Чугуєвець, Сергій Паладійчук – ці люди вже не раз були обрані до Рівнеради. Новачками-депутатами є лише четверо: Олексій Муляренко, Тамара Тимощук, Андрій Кузьмич та Богдан Гапяк.

Олексій Муляренко – не перший день у політиці і міській владі. За квотою партії “УДАР”, він був членом Рівненського міськвиконкому. Пробував стати народним депутатом у 2014 році, але програв нардепу з “Народного фронту” Юрію Вознюку. Тамара Тимощук – рівненський підприємець, та дружина екс-першого заступника начальника СБУ в Рівненській області Валерія Мичкала. Про Богдана Гапяка та Андрія Кузьмича наразі відомо мало, але сайт «ВСЕ» знайде цікаву для наших читачів інформацію.

ВО «Батьківщина» – 8

Як і в БПП «Солідарність», у партії Юлії Тимошенко у міській раді ми побачимо знайомі обличчя. Так, знову депутатами стали Олександр Бабат і Олександр Нестерук, а також заступниця міського голови Галина Кульчинська, яка до того була депутатом Рівненської облради. Зараз не зрозуміло, чи стане депутатом журналіст Олександр Курсик. Він поки що на межі проходження.

З новачків у раді варто відзначити декана психолого-природничого факультету РДГУ Віталія Павелківа, сина проректора того ж університету Романа Павелківа, та багаторічного прес-секретаря рівненської “Батьківщини”, екс-журналіста Володимира Попика. Окрім них, до ради пройшли ще Юрій Мітін і Петро Пожарський. Чомусь відразу пригадався пам’ятник у Москві на Красній площі «Гражданину Минину и боярину Пожарському». Співзвучність прізвищ – не більше. Хоча, залежно від розкладів у сесійній залі, саме звідси може розпочатись який-небудь боярський, тобто депутатський бунт.

ВО «Свобода» – 7

У фракції «Свободи» ми побачимо багато нових і цікавих облич. Став депутатом міськради нинішній начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук. Щоправда, він так само став і депутатом обласної ради. Тож ще варто зачекати і подивитися, якій раді пан Осіпчук віддасть перевагу. Можливо, йому вистачить присутності у Рівнераді й свого близького соратника Романа Петролюка. До речі, саме на нього записані авто і деяка нерухомість, якою користується керівник обласної медицини.

Стали депутатами Олег Дзецько та Анна Іванова. Першого знають завдяки його активності у студентському середовищі. А пані Анна стала відомою завдяки трагічній події. Напередодні виборів зловмисник облив її невідомою речовиною. Жінка потрапила у лікарню і зараз проходить курс лікування. Кажуть, існує загроза, що вона частково втратить зір.

Є в депутатських лавах «Свободи» й журналіст Тарас Давидюк. До початку війни він працював у рівненському часописі «Волинь». Потім пішов добровольцем до одного з добровольчих батальйонів. Тепер же відстоюватиме інтереси країни вже не в камуфляжі з автоматом в окопі, а в сесійній залі Рівненської міської ради.

Про новоспечених депутатів Назарія Загоровського та Олександра Крюкова відомо поки що мало.

Об’днання «Самопоміч» – 6

У лавах партії львівського міського голови Андрія Садового у Рівному лише один колишній депутат. Але який! Гендиректор пивзаводу «Рівень» Маріян Года. З решти прізвищ можна виділити хіба що Ігоря Ковальця, котрий засвітився в інформаційному полі через скандал за керівництво у рівненській організації «Самопомочі» з Іванною Смачило та з відходом від організації відомих у Рівному волонтерів і активістів. Однак це не завадило пану Ігорю стати-таки депутатом. Інший знаний у політичному середовищі майже депутат  – Назарій Поліщук. У минулому активіст Народної партії (тієї, що Литвина) та керівник обласної організації “Радикальної партії Ляшка”. Після того, як Поліщуку довелось піти із “РПЛ”, він з’явився серед кандидатів у депутати від «Самопомочі».

Микола Бляшин – адвокат, який вже мав стосунок до політики. На минулих виборах він був кандидатом у нардепи по місту Рівне від партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка.

Тетяна Чирак та Ірина Пилипчук – дві мало відомі поки що жінки у новій міськраді.

ВО «Громадський контроль» – 5

Ну дуже цікаві депутати будуть у міській раді від «Громадського контролю», партії, створеної головним опонентом Володимира Хомка на мерських виборах Дмитром Якимцем. Від його політичної сили депутатом має стати керівник «Санкому», депутат із промерської більшості Святослав Євтушенко. А ще Тетяна Чубай та Любов Романюк. Перша – дружина депутата Олександра Чубая, котрий у 2010 році пройшов до Рівнеради за списками мерської партії “Всеукраїнський патріотичний союз”. А на цих – від БПП «Солідарність». Любов Романюк на минулих виборах теж балотувалась від «партії Хомка», але тоді не пощастило. Удача посміхнулась зайти до сесійної зали в статусі депутата від партії головного опонента діючого міського голови.  

Став депутатом і Роман Яворський – керівник агенції «Мегаподія», яка відома на Рівненщині організацією фестивалів за концертів зірок шоу-бізнесу. А ось державний інспектор із контролю за використанням та охороною земель Святослав Стельмащук, який теж став депутатом, поки що мало відомий загалу.

“Радикальна партія Ляшка” – 3 або 4

Рівненські радикали матимуть трьох депутатів, які поки що мало відомі. Романа Стасюка поки що знають через участь у численних телевізійних програмах та потрапив на обкладинки місцевих глянців. Василь Немеш відзначився освяченням встановленої ним зупинки на одному з виборчих округів. Третій депутат-радикал має відоме у політичних колах прізвище – Лащук. Щоправда, це не скандально відомий Олександр Лащук, а його однофамілець – Анатолій Лащук.

Партія «УКРОП» – 3

Із тих, хто став депутатами від «УКРОПу», відома лише лідер списку – комерційний директор телеканалу «Сфера-ТВ» Ольга Криж. Хто ще двоє, наразі поки що не відомо.

Варто зазначити, що це не остаточний список депутатів. Тут є ті, котрі пройшли до міської та обласної рад і мають визначитись на користь однієї. Окрім того, хтось із тих, хто пройшов, може відмовитись від депутатства, і тоді мандат отримає наступний у списку, залежно від результату, набраного на виборах. Однак, це навряд чи якось вплине на процеси і розподіл ключових посад, описаних далі у цій статті.

Рівненська «Секретаріада»

Багаторічний секретар Рівненської міської ради Андрій Грещук не став цього разу депутатом. А значить і не може претендувати на крісло секретаря. Тож тут, вочевидь, розгориться справжнє протистояння. Власне, воно вже почалось, але за зачиненими дверима на зборах і нарадах майбутніх депутатів. Сайт «ВСЕ» має чимало цікавої інформації, і нам вже відомі основні претенденти на другу після міського голови посаду у рівненській владі.

Логічно, що на посаду секретаря міськради претендують у лавах двох найбільших фракцій: БПП «Солідарність» та ВО «Батьківщина».

Олексій Муляренко, лідер списку БПП «Солідарність» та кандидат у мери, вочевидь, буде, м’яко кажучи, не проти закріпитись у міській владі. Тим більше, якщо мерські амбіції не згасли, то крісло секретаря дасть змогу отримати хороший стартовий майданчик на наступні вибори міського голови.

Має амбіції й Сергій Паладійчук. Він вже був головою бюджетної комісії Рівнеради в 2006-2010 роках та дуже активним депутатом у 2010-2015 роках. Кажуть, у планах Сергія Богдановича є й участь у наступних виборах міського голови. Отож і посада секретаря йому теж буде не зайвою. З тих же мотивів, що й для Олексія Муляренка.

Олександр Чубай – двічі депутат, а в новій раді матиме два голоси: його дружина теж стала депутатом від ВО «Громадський контроль». Амбіційний депутат поки що не надто наполегливо говорить про свої прагнення, але, напевно, вони у нього є.

Може претендувати на секретарське місце і Сергій Васильчук. Однак, на мій погляд, це можливо лише у випадку, якщо він не матиме гарантій, що залишиться заступником міського голови. На цій посаді Васильчук вже більше десяти років і тут, мабуть, почуватиметься більш комфортно, ніж у президії міської ради.

Серед можливих претендентів на крісло секретаря міськради від «Батьківщини» найбільш імовірними є дві кандидатури: Олександр Курсик та Олександр Нестерук. Перший мав такі амбіції ще у минулій депутатській  каденції. У 2010 році, під час обрання Андрія Грещука секретарем ради, Курсик робив все, щоб цьому завадити та поборотись самому за високу посаду. Однак тоді не судилось. Очевидно, цього разу буде друга спроба задовольнити амбіції.

Олександр Нестерук ще кілька років тому приглядався до крісла міського голови. Але політика мінливіша за осінню погоду. Розклади змінились, і Нестерук не пішов на мерські вибори. Але, як стверджують джерела сайту «ВСЕ», тепер пан Олександр робить все можливе, аби стати секретарем ради.

Поки що осторонь процесу залишаються представники «Свободи», які матимуть у Рівнераді третю за величиною фракцію. Але їх нинішня пасивність не означає, що вони не мають амбіцій. Можливо, у стані соратників Тягнибока просто вичікують слушного моменту, щоб включитись у боротьбу тоді, коли основні претенденти виснажать одне одного.

У боротьбі за посаду секретаря дуже важливо те, хто ж стане міським головою. Другий тури виборів відбудеться 15 листопада. Попри очевидну перевагу нинішнього міського голови Володимира Хомка, не варто зараз робити однозначних висновків. Політика, як ми вже писали, мінлива. Вибори в два тури проводяться вперше, і поки що не зрозуміло, як поведе себе виборець. Тож запасаємось смачним і вмощуємось зручненько – буде цікаво.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *