Рівненська міська рада: між Законом та дишлом

Про Закон, який в  українських реаліях більше схожий на дишло, говорилось і говориться багато. Однак кількість і концентрація розмов аж ніяк не впливає на вирішення проблеми. В чергове в цьому переконатись, скоріш за все зможемо вже сьогодні, на другому пленарному засіданні сесії Рівненської міської  ради. Тут призначатимуть заступників міського голови, формуватимуть виконавчий комітет та обиратимуть голів депутатських комісій.

Формування виконавчих органів міської влади регулюється Законом про місцеве самоврядування. Зокрема статтею 51 де у пункті 3 сказано: «Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради – голови відповідної ради, заступника (ЗАСТУПНИКІВ) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури».

Все ніби ясно: міський голова, секретар і заступники. Однак якщо виходити з цього, то у Рівному нині відразу два заступники мають обирати між депутатським мандатом та посадою. Депутат від БПП «Солідарність» Сергій Васильчук є заступником мера з питань економіки, а депутат від ВО «Батьківщина» Галина Кульчинська «гуманітарний» зам рівненського міського голови.

Спитаєте: чому їм доведеться обирати? Відповідь знаходиться у пункті 9 тієї ж статті Закону: «До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради». Тобто або депутатство, або посада заступника. Однак і тут не все так просто. Суміщали депутатський значок з посадою вже у минулому скликанні. Так «комунальний» заступник Олексій Хмилецький, «економічний» Сергій Васильчук та «архітектури і будівництва» Руслан Шевчук були депутатами Рівнеради. А Галина Кульчинська – депутатом Рівненської облради.

Після виборів 25 жовтня проблема стала вдвічі меншою. Оскільки Олексій Хмилецький та Руслан Шевчук вже не є депутатами міськради. Олексій Віталійович балотувався від БПП «Солідарність», але не пройшов. Руслан Шевчук взагалі не брав участі у виборах. За його словами, саме через те, що не можна суміщати депутатство з посадою заступника.

Все б здавалось просто і зрозуміло, але раптом згадуємо про «дишло». У вищезгаданому законі написано, що до складу виконкому входять «заступники». Але не написано «всі заступники». Це дає можливість маніпулювати. Мовляв заступник може входити, а може й не входити до складу виконкому. Скоріш за все, цей аргумент буде використаний і цього разу при формуванні виконавчого комітету Рівненської міської ради. І тут вирішальне слово за міським головою та новообраними депутатами. До речі у наших сусідів на Волині, були прецеденти коли у подібних випадках доводилось обирати між депутатським значком та посадою. Таке воно, законодавче «дишло».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *