“Баранка від бублика”: у Рівному представили жахливий бренд міста [ФОТО]

За кошти Європейського Союзу в Рівному хочуть створити бренд міста. Сьогодні у сесійній залі Рівнеради тривало обговорення концепції. Однак побаченим рівняни залишились м`яко кажучи незадоволені. Вони вважають, що представлений результат не відповідає кількості витрачених на нього коштів. А представлений логотип Рівного ображає мешканців міста. 

На презентацію концепції майбутнього бренду зібралися депутати міськради. За словами секретаря Рівнеради Олексія Муляренка, бренд міста –  не просто графічне, художнє зображення, а філософія. Тому необхідно особливо уважно підійти до його обговорення.

Розробку бренду Рівного передбачено в рамках реалізації проекту “Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна”. Бренд міста має стати інструментом у впровадженні маркетингової стратегії. Нею займається виконавчий комітет Рівненської міської ради, бюро проекту “Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна”. 

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко додав, що у майбутньому бюджеті міста будуть закладати кошти на втілення концепції бренду в життя.

А депутат Рівнеради Сергій Паладійчук каже, що концепція бренду міста має чимало родзинок, але треба розробити програму його реалізації, адже працювати є над чим.

 

Відгуки

– Був сьогодні на презентації бренду міста Рівне. Однозначно це прогресивна робота якою потрібно займатися. Але дуже важливо зрозуміти, що іноземний інвестор сьогодні це міф (уявіть себе німцем з 1млн доларів і можливістю інвестувати в Польщу або Україну – вибір очевидний) і не треба концентруватися на цьому. Найкращим брендом міста є задоволені внутрішні інвестори, тобто бізнесмени які мають тут бізнес і постійно його розвивають, вони будуть саме тими “послами” міста про яких говорилося, вони будуть постійно рекламувати наше місто в ділових кругах України та за її межами. До речі коли міська влада останній раз проводила річний економічний форум для підприємців і бізнесменів Рівного, з метою послухати ідеї, почути проблеми і т д (як ідея думаю буде дуже корисний і ефективний захід). З цього потрібно починати, а грантоїди (в хорошому смислі слова) хай працюють над презентаціями, які також будуть у нагоді, але пізніше. Посол Рівного))) – пише директор ТРЦ “Злата плаза” Олександр Оверчук

– Рефлексії після презентації бренду міста Рівне: Логотип – ніякий, ні про що. Місто-діра. А от концепція бренду непогана – якщо її очистити від мішури, отримаємо Місто Комфортне Для Дітей. Отже, все не так погано, просто треба підчистити-перемалювати, – оцінив старанання розробників Сергій Пінчук. 

– 300 тисяч витратили на рекламу проктологічної клініки. Топтатись по бренду не перетоптапись. Але питання відкриті: хто визначав виконавця? На підставі чого? Чи був проведений конкурс? Чому не залучили місцевих фахівців? Яким чином здійснювався розрахунок: аванс або за фактом виконання? Хто візьме на себе відповідальність затвердити логотип? Не важливо, що гроші ЄС, важливо пустили їх на розвиток чи спустили у три намальовані дірочки, – зауважила депутат Рівнеради Любов Романюк

– Як цей бренд асоціюється з містом Рівне???? !!!!! Покажіть хто його робив. Я не хочу, щоб це було логотипом мого міста! – пише координатор “Опори” Андрій Токарський. 

– Сьогодні був на презентації бренду ‪#‎Рівне. Вирішив утриматися від критики і бути конструктивним – є пропозиція створити альтернативний логотип міста на основі концепції бренду міста, на яку витратили 1,5 року та 10k евро і яка є доволі пристойною, – пише журналіст Володимир Гребьонкін

– Логотип схожий на каналізацію, і не годиться для бренду міста. Концепція, не дотягує до – “Міста конфортного для дітей”. Але виходячи з того, що говорять керманичі міста, мені здається головне в цьому процесі це невпустити кошти із Європейського союзу. Журбинка(- пише голова громадської організації “Молодь-ДІЄ” Віталій Примак. 

Недобирав коментарів і екс-депутат обласної ради, керівник обласної організації партії “Солідарність”  Сергій Штурхецький

– Щодо бренду міста…тра подумати. Бізнесмени можуть скинутися на публічний конкурс – хоча б 10к в гривнях? Я не бізнесмен, але, думаю, 500 грн зможу залучити в фонд, щоб місто, до якого маю симпатії, не мало логотипом каналізаційний люк…

Обурений і журналіст порталу “Чарівне” Денис Грищук:

– От скажіть, в Рівному немає творчих людей, які б з радістю розробили бренд. Показали його. Це все пройшло громадські обговорення. Потім представили при змі. А тоді б вже створювали якісь команди, групи щодо його впровадження.

Тим паче, що ЄС виділили кошти. Ні, все треба робити втиху. Запрошувати невідому компанію, про яку навіть в неті не можна знайти інформації. Розробники десь ПІВТОРА роки пропадали. Тут в самому кінці з’являються. Сиплять загальні фрази. Говорять про концепцію, яка навіть наближеного стосунку до Рівного не має. Всі їм аплодують і вони з радісними обличчями розходяться. Моя думка: як дерибанили гроші (свої, європейські), так і продовжують це робити, починаючи з малого, закінчуючи гігантськими бюджетними сумами; дурять українців далі. А народ, думають, проковтне та клюне на казочки…

 

Його думку поділяє і керівник порталу ERVE.ua Сергій Ющищин

Історії створення масштабних брендів завжди скандальні. Згадайте відомі нам Євро-2012, Україна (Switch on Ukraine), Львів-2022, логотип НСК «Олімпійський» тощо. Щоб сказати, що усі вони подобалися – звісно такого не було, але щоб дуже дратували – наче ні. Тому люди з часом призвичаїлися до усіх них.

Однак, це не про лого Рівного))) Тут якраз згадується історія Спритка і Гарнюні (http://focus.ua/files/images/0/-188325.jpg) – лажі МЗС України, яку, як у випадку з Рівним підсунули нам під Новий рік (у випадку МЗС, відмиваючі самі знаєте що, у випадку Рівного – маєте самі сказати)).

Тому логічно, що лого Рівного дуже класно лягає під вже крилату фразу, що «його придумали ветерани Рейху»)))

Висновки прості:

1 – в нас надалі чхати хотіли на публічні конкурси

2 – Рівне, в даному випадку, СОВОК (близький нам Луцьк вже до 10 років просуває власний логотип на міжнародній арені)

3 – влада Рівного не має ЖОДНОГО НОРМАЛЬНОГО ФАХІВЦЯ ПО БРЕНДІНГУ, ПІАРУ ТА КОМУНІКАЦІЇ (чорний піар – не рахується))

4 – щоб щось змінювати маємо робити/змінювати ДО, а не обсирати ПІСЛЯ, як це роблю і я зараз(((

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *