Революція і реформи – антибіотик для суспільства

“Революція нічого не змінила, все так само, як і було раніше” – такі слова все частіше доводиться чути від людей. Чесно кажучи, споглядаючи за тим, що відбувається навколо, видно масу підтверджень цим словам. Але все є і ще буде інакше.

Мені, як журналісту, постійно доводиться бути на сесіях міських, районних та обласної рад. Бачу старих і нових депутатів, процеси прийняття рішень, кулуарні домовленості. Мимоволі згадую булгаковський роман “Майстер і Маргарита”. Пам’ятаєте слова Воланда на сцені перед публікою, який, спостерігаючи за людьми, сказав: “Люди ті ж, що й 2000 років тому. От тільки квартирне питання їх ще більше зіпсувало”.

Так от, нинішні депутати, ким би вони не були до того, багато в чому лишаються тими ж, що й раніше. У них такі ж популістичні виступи, гра на публіку, нерозуміння сучасної реальності. Кажуть, влада псує людей. Можливо. Хоча мені здається, що влада позбавляє відчуття реальності. Власникам жовто-синіх значків із тризубами чомусь здається, що вони виняткові, і отримали якесь особливе право. І мова тут навіть не про корупцію чи зловживання. Мова про неадекватну оцінку того, що відбувається.

В сесійній залі вони занурюються в кулуарні ігри, інтриги, протистояння і популізм. Їм починає здаватись, що тут, на депутатських кріслах і перед пультами з кнопками “ЗА”, “ПРОТИ”, “УТРИМАВСЯ” відбувається реальне управління життям. Вони починають жити в своєму окремому світі. А тим часом за стінами місцевих рад йде інше життя і інша реальність.

Якось на сесії Рівненської обласної ради під час суперечок із якогось питання (вже навіть не пам’ятаю, з якого) хтось вигукнув: “Скоро буде третій Майдан”. На що депутат Юрій Благодир промовив: “Це вже буде не Майдан, а бійня”. Прикро, але він може виявитись правим.

У заголовок винесене слово «антибіотик». Будь-який лікар вам підтвердить важливість долікувати хворобу до видужання. Віруси, які спричинили недугу, мають бути знищені повністю. Інакше, якщо не долікувати і не завершити курс прийому антибіотиків, в організмі залишаться віруси, в яких виробляється імунітет до ліків. І тоді наступного разу, доведеться збільшувати дозу і приймати сильніший антибіотик.

Організм держави Україна був хворий, і революція стала своєрідними  ліками. За нею мало бути швидке лікування реформами, аби знищити вірус, який мало не вбив слабкий демократичний організм молодої держави. Але лікування затягували, ігнорували поради фахівців. Як результат – недолікований вірус пристосувався. Йому здається, що все минулось, і можна підняти голову. Цей вірус потроху почав розмножуватись, отруюючи ті здорові клітини, які почали з’являтись. Якщо дати хворобі розвинутись, вона знову доведе державний організм до грані смерті. І тоді або нова, значно сильніша доза антибіотика, або… друга дата у підручнику після риски і дати отримання державної незалежності.

Якось став свідком і учасником дискусії з одним із депутатів облради. Тоді прозвучали слова: “Хіба ви не розумієте, куди штовхаєте суспільство? Якщо нічого не зміниться, то наступного разу сюди в сесійну залу зайдуть не молоді пацани в балаклавах і з дерев’яними щитами, а кілька чоловіків у камуфляжах і з автоматами. Повірте, їм буде абсолютно пофіг, із якої ви партії і чи тиснули правильну кнопку. Вони просто пересмикнуть затвори і… вирішать питання”.

В історії є багато прикладів, коли недоліковані віруси вбивали суспільство. У нас є ще час на лікування реформами. Але якщо ми його прогавимо, то вірус вилікують іншим, сильнішим антибіотиком. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Також читайте