“Автомайдан” у вогні: офіси громадських організацій спалили через атестацію міліції?

У Рівному сьогодні вночі спалили офіс  “Автомайдану” та ще декількох організацій-сусідів. Активісти “Автомайдану” припускають, що підпал могли вчинити через участь їх представників у атестаційних комісіях, які проводять співбесіди з працівниками поліції.

О 23.37 21 лютого пожежа спалахнула на вулиці Словацького у Рівному — в двоповерховій будiвлі, яка належить обласній раді, пише “Рівне Вечірнє”. Про неї у поліцію повідомив охоронець філії банку. У будинку розташовані офіси кількох громадських організацій, зокрема, “Автомайдану”, УНА-УНСО, “ОПОРИ” та інших. Вогнем було закопчено стіни та стелю у чотирьох кабінетах, розташованих на другому поверсі приміщення, пошкоджено четверо дверей, три вікна та оргтехніку. Попередня причина пожежі — занесення стороннього джерела ззовні, тобто підпал.

— За фактом умисного пошкодження майна шляхом підпалу поліцейські відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України, — повідомив начальник Рівненського відділу поліції Василь Зелінський. — Правоохоронці проводять додатковий огляд місця скоєння злочину та шукають осіб, які можуть бути причетними до скоєння кримінального правопорушення.

Нагадаємо,  що в атестаційних комісіях працюють двоє  представників “Автомайдану” – Інна Білецька та Валерій Невструєв. Журналіст та активіст Дмитро Леонтіюк у своєму “Facebook” припустив, що саме це могло стати причиною підпалу: 

“Білецька і Нєвструєв – в комісіях від Автомайдану. В п`ятницю проходили атестації цікаві персонажі з команди Єфтенія, та і не тільки. Сьогодні будуть оприлюднювати результати. Думаю, просто отвєтка. В Луцьку членам комісіі “тьомну” влаштовують. Тільки у Львові – молодці. Там горить “Сбербанк Росії”. А поліція з міліцією не працюють. Вза-га-лі!”

Цю версію підтверджує і громадський активіст Юрій Компанець:

“Більше всього, що підпалили через роботу атестаційних комісій. Це, мабуть, останнє китайське попередження від міліцейської гідри, яка зараз в конвульсіях. Далі вже треба чекати фізичної розправи”.

Тієї ж думки у коментарі сайту “Чарівне” дотримується і Сергій Зейналов:

“Я пов`язую підпал саме з роботою наших представників в атестаційних комісіях. Це методи бурштинових царьків. Ми вже мали такий прецедент, коли підпалили мою машину. Ми не можемо стверджувати, але припускати можемо – що сталося з їхніх наказів. Напередодні співбесіди в атестаційних комісіях проходили керівники райвідділів та даівці. Думати про щось інше – немає можливості. Хочу також сказати, що це 100 % був підпал. Я спілкувався з експертами. Підпал стався біля дверей”.

Прокоментувала подію на своєму “Facebook” і сама Інна Білецька

“Знаєте, страшні не погрози. Страшно не вулицями ходити. Не чекати, коли нападуть. Чи коли спалять машину.   Страшна байдужість тих, хто навколо.  Про підпал офісу Автомайдану. Я взнала з преси. Потім був дзвінок від Автомайдану. 
Прошу пробачення в членів рівненського автомайдану, що їхні київські колеги не поставили до відома усіх членів у Рівному, коли делегували мене. 
Нічого з моєю роботою в комісії не пов’язано, з рішеннями в п’ятницю, коли я головувала в комісії, не пов’язано, і щоб зі мною не сталося, прошу всіх доброзичливців вважати, що це все лише заради піару. 
І в АТО я їздила заради піару, і пишу в фб заради піару і людям чимось допомогти, щімлячи чиновників, заради піару, і пса завела заради піару, і заміж вийшла заради піару, і на футбол ходжу заради піару, і в басейн теж ходжу, щоб купальних вигуляти, а ще для піару я активно підтримувала Революцію Гідності, та що там – я на похорони ходжу заради піару. 
Знаєте, люди, нерви здають. Чесно. І кожного з тих, хто поливає брудом, я б хтіла побачити на своєму місці – і подивилася б як поводилися би люди в комісіях, якими би були рішення. 
Удачі всім, посиджу ще попіарюсь.
І так, мені не смішно!”

Фото Вікторії Мамотюк

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *