Безглуздий цирк чи робота для громади: як працює оновлена Рівнерада

«- Может, потому что ты мудак? – Да? Я как-то не подумал. Хорошая версия. Многое объясняет». Схоже, такий приклад наслідують деякі депутати Рівненської міської ради сьомого скликання. Тільки що робити, якщо з 42 міських обранців під це пояснення потрапляє ледве не половина, і вони демонструють, як можна жити по-новому, а дерибанити по-старому, чи не на кожному засіданні сесії?

 

В оновленому цирку старі клоуни?

На засідання сесій міськради вже давно пропонували продавати квитки охочим побачити реаліті-шоу чи циркову програму в виконанні депутатів. І якщо серед міських обранців минулої каденції було лише кілька одіозних осіб, які влаштовували видовища у сесійній залі, то оновлений склад Рівнеради вирішив ні в чому собі не відмовляти: чи не кожен другий депутат продовжує циркові виступи в кращих традиціях жанру. А дехто ще й виявляється такими вразливим і чуйними, що подає до суду на журналістів, бо їх, хороших і невинних, (звісно, ж безпідставно!) образили. Ну що ж, кого обрали, того й маємо, і окрім, як на себе, нарікати нема на кого.

“Ми скоро зможемо заробляти на тому, що продаватимемо квитки на цей цирк!” – чи не на кожній сесії повторює міський голова Володимир Хомко. А заразом і сам демонструє номери своїми словесними перлами. Адже йому що підприємство “нагнути”, що питання “порішати” – “не вопрос” і “любой каприз”, лише не уточнює чий, мер каже, що може задовольнити (цитати взяті з прямої мови Володимира Хомка з засідань сесій міськради).

А доки мер “нагинає” і “рішає”, депутати не відстають та себе красивих і розумних показують (хоча щодо останньої характеристики відносно декого з депутатів таки є сумніви). Так, “гвоздьом” програми чи не на кожному засіданні сесії є прихильник законності та регламенту Олександр Чубай. Якщо не вкаже, що хтось вчинив незаконно, або порушив регламент, то засідання точно пройшло даремно.

Не дуже відстає від нього і Анатолій Чугуєвець. Щоправда, якщо Чубай відстоює законність, то Чугуєвець — земельні питання. Саме до нього радять звертатися, якщо треба “порішати” землю або ж тому подібні питання. Та, можливо, це просто чутки  і депутата безпідставно звинувачують.

Не далеко від своїх колег утік і Сергій Паладійчук, який то в “клоуни” когось запише, то розкаже, хто винен і що робити. Та й у земельних питаннях Паладійчук у темі, щоправда, схоже, віддає перевагу залишатися за кулісами. Та зараз не про це…

Новим депутатам нудно — “роблять щось важливе”

Швидко досвід влаштовувати шоу на сесії перейняли й новоспечені депутати. Так, “радикал” Володимир Кудрін готовий годинами на засіданнях комісій і сесій обговорювати питання, щоправда, до істини поки що дійти не вдалося, працює над тим, щоб зробити розумний вигляд і показати свою поважність.

Не надто відстає від колеги “УКРОПівець” Олександр Довжаниця. А поговорити, обговорити, докопатися до суті та знайти прихований сенс — на кожному засідання бюджетної комісії його улюблене заняття. Схоже, інші депутати вже змирилися, що доки його не вислухаєш, робота далі не піде.

А, щоб не губитися в сірій депутатській масі, депутат від Радикальної партії Василь Немеш вирішив виділитися одіозністю і скандальністю. Тихий і майже непомітний на засіданнях постійної комісії і сесій, Василь Немеш став чи не найвідомішим депутатом через постійні конфлікти щодо будинків, власником яких він є, дитячих майданчиків, які гучно встановлював перед виборами, а після забирав, і судових позовів до журналістів за те, що “образили його честь і гідність” своїми публікаціями про це. А те, що сам депутат хамить працівникам ЗМІ, не коментує тем публікацій, — це так, дрібні деталі, які він випустив. Ну що, ж буває. Тим часом депутат і журналіст Олександр Курсик пропонує компенсувати колезі його дріб’язковість на кожному засіданні сесії — по 50 копійок.

Намагається  “робити щось важливе” і депутат від “Громадського контролю” Святослав Стельмащук. І хоча поки що результатів цієї “важливості” не видно, нагоди виступити на сесії міський обранець не минає.

Поговорити та себе показати любить і депутат від “Батьківщини” Юрій Мітін. Із цього приводу він в кінці чи не кожного засідання сесії ділиться з колегами своїми “геніальними” ідеями. Щоправда, схоже, важливі вони лише для нього, бо ж інші депутати слухають колегу, не відриваючись від своїх справ. Буває, що ж тут скажеш.

Що наголосували?

За три місяці своєї депутатської діяльності міські обранці вже встигли і дещо сумнівних рішень наприймати, й знайти, що подерибанити, і на що дати дозвіл так, щоб місто потім виплутувалося роками.

Чого лише варте рішення про надання дозволу одній із заправок міста зливати свої нечистоти у стоки міста у той час, як вона зареєстрована в Рівненському районі та всі податки сплачує у бюджет району.

Або ж продовження договору на оренду Будинку побуту без багатьох додаткових умов, які треба було б прописати. До речі, варто зазначити, що Будинок побуту перебуває в оренді вже 15 років. За цей час приміщення почало руйнуватися. Нині ж депутати фактично дали дозвіл на його подальший занепад. Хоча й розглядається варіант продажу цієї будівлі з аукціону. Не виключено, що це робиться для того, щоб знизити його вартість.

Ще депутати встигли надати в оренду землю на 50 років практично в центрі міста на червоній лінії.

А вже на наступному пленарному засіданні сесії, яке відбудеться 10 березня, міські обранці ділитимуть капітальні видатки та, звісно ж, нікого не образять. Але це вже інша історія…

“Садоводи” повертаються?

У Рівному вже, схоже, забули скандал із “садоводами”, який розгорнувся навколо виділення земельних ділянок під садівництво на вулиці Київській. Тоді ЗМІ назвали цей масив “депутатськими садами” і багатьом міським обранцям, та й меру, “малину обламали”. Після розголосу частину земельних ділянок не було виділено.

Нині ж на засідання сесії міської ради все частіше потрапляють проекти рішення про виділення земельних ділянок під садівництво. Дехто з депутатів пояснює це тим, що орендна ставка за землю значно зросла і багато людей просять виділити ділянку під садівництво безоплатно, бо не можуть сплачувати оренди, скажімо, за город біля будинку.

Та лише на останньому засіданні сесії міськради, що відбулося 25 лютого, винесли приблизно 100 проектів рішень, у яких пропонувалося виділити земельні ділянки безоплатно у власність. Деякі депутати “по секрету” розповідають, що значна частина цих проектів рішень — теж земля для “садоводів”. Щоправда, наразі офіційного підтвердження тому, що ці ділянки пов’язані з кимось із депутатів, немає. А це лише початок каденції… Якщо змін до законодавства і чергових “політичних коливань” не буде, то в такому складі депутати працюватимуть 5 років. Ну що ж, у Рівному ще є що дерибанити, і на їх каденцію вистачить. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *