Рівненський район: хто наступний у царі?

Після обрання Віталія Стельмаха головою Рівненської райради залишилась вакантною посада голови Рівненської райдержадміністрації, яку він обіймав до того. За “святе порожнє місце” розгорнулась справжня боротьба. Обласний центр з усіх боків оточений землями Рівненського району. Затиснуте в своїх межах місто вже сьогодні “залазить” на районні землі. Розширення меж Рівного – питання найближчого майбутнього. А це означає, що голова районної державної адміністрації за впливовістю може зрівнятись із міським головою. Простіше кажучи, це хороший політичний стартовий майданчик.

Попри те, що Віталій Стельмах став головою райради ще минулого року, його попередня посада все ще залишається вакантною з двох причин.

Сергій ПОДОЛІН, депутат Рівненської районної ради, заступник голови Рівненської райдержадміністрації

Мабуть, мало хто у рівненській політиці може похвалитись таким тривалим перебуванням на одній посаді, як Сергій Подолін. Будучи призначеним заступником 30 березня 2005 року, відразу після Помаранчевої революції, Сергій Вікторович більше не залишав свого кабінету. Лише час від часу змінювалися таблички на дверях з “заступник” на “перший заступник”.

Подолін був депутатом Рівненської міської і вже двічі – депутатом Рівненської районної рад. Він пережив у політичному плані багатьох керівників області: Василя Червонія, Віктора Матчука, Василя Берташа, Сергія Рибачка. Тепер працює при Віталію Чугуннікову. Подолін стабільний і, схоже, може знайти спільну мову з будь-ким. У протистоянні за крісло голови райдержадміністрації, можливо, саме ці риси можуть дати перевагу над конкурентами. Якщо ж ні, то в кар’єрі пана Сергія буде період роботи з ще одним керівником.

Сергій ПАЛАДІЙЧУК, депутат Рівненської міської ради

Політична кар’єра Сергія Паладійчука розвивається стрибками і часто нагадує сердечну кардіограму. Вочевидь, у цьому є свої плюси і мінуси. З одного боку, якось нестабільно. З іншого, у ті моменти, коли конкуренти вже готові були списати пана Сергія з рахунків, він раптом “вистрелював”, повертаючи вплив і позиції.

Вперше Сергій Богданович став депутатом Рівнеради у 2006 році. Відтоді він не полишає сесійну залу. Щоправда, після кожних виборів заходить у неї з іншим партійним брендом: “Наша Україна”, “Єдиний центр”, БПП “Солідарність”. На сьогодні, як стверджують джерела, Паладійчук – один із ймовірних претендентів на посаду керівника Рівненського району. Для нього це можливість посилити свій вплив, статус і заручитись ресурсом, необхідним для майбутніх мерських виборів. У тому, що вони є в Сергія Паладійчука, особисто я не сумніваюсь. Варто визнати, що у цих амбіцій є підстави.

Володимир ПИЛИПЧУК

Цей молодий політик був депутатом Рівненської райради минулого скликання. Обирався він депутатом від “Фронту змін”, потім був у фракції “Батьківщина”. Після революції Гідності був обраний головою Рівненської районної ради. На минулих виборах балотувався від БПП “Солідарність”, але не пройшов.

Пилипчук – людина з команди народних депутатів Юрія Вознюка та Вадима Сидорчука. Саме вони активно лобіюють пана Володимира на посаду керівника району. Однак нинішня Конституція та конфлікт між Яценюком і Порошенком зіграли злий жарт із політичною кар’єрою Пилипчука.

За процедурою, претендент на посаду голови райдержадміністрації має пройти погодження в Кабінеті Міністрів і бути призначений указом Президента. З погодженням у Кабміні у Володимира Пилипчука проблем немає. А ось отримати підпис глави держави на указі про призначення людини Яценюка керівником одного з ключових районів Рівненщини… Самі розумієте. І тут не відіграє роль те, що він ішов на вибори від БПП “Солідарність” – в Адміністрації президента добре знають, хто і чий.

Сергій СВИСТАЛЮК, депутат Рівненської обласної ради

Каюсь, ця кандидатура не більше, ніж моя особиста фантазія. На відміну від попередніх, стосовно можливого призначення яких є багато інсайдерської інформації. Однак, як це часто буває, при жорсткій боротьбі одних – виграють інші.

Отож, Сергій Свисталюк у минулому однопартієць і соратник Василя Червонія та двічі депутат Рівненської райради. Добре обізнаний із ситуацією в районі. Хороший кандидат, якби не один нюанс – нині Свисталюк є депутатом облради від Радикальної партії Ляшка. На фоні постійних потуг радикалів захопити якомога більше влади в області навряд чи хтось ризикне віддати їм ще й головне крісло найбільшого району. Хіба в результаті більш серйозних політичних торгів. Особливо після того, як Олег Ляшко нехитрим фокусом врятував парламентську коаліцію. Ну а що, хтось вважав, що політика наповнена порядністю і благородством?

А поки в столиці Арсеній та Петро міряються повноваженнями у Рівненському раййоні керує Сергій Подолін, щоправда поки з приставкою “виконуючий обов’язки”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *