Рівненське Ватерлоо Ляшка: замість “радикального” Ковальчука головою облради став пропрезидентський Корнійчук

Не довго музика грала… Сьогодні після двох годин суперечок голову Рівненської обласної ради, представника «Радикальної партії Олега Ляшка» Володимира Ковальчука відправили у відставку. Рішення про оголошення йому недовіри підтримали 42 із 64 депутатів. Вони голосували таємно. Та не встигли обласні обранці зняти одного голову, як вирішили обирати нового. Так, на цю посаду запропонували депутата від БПП “Солідарність” Олександра Корнійчука. Як боролися і до чого доборолися в обласній раді — далі у матеріалі.

Ще не так давно, 18 листопада 2015 року, в Рівненській обласній раді відбувалися тривалі переговори щодо обрання голови обласної ради.

Тоді єдиним кандидатом на цю посаду був представник від “Радикальної партії” Володимир Ковальчук. Його підтримали 34 із 64 депутатів, а на сесії був присутній і голова “радикалів” Олег Ляшко, а також нардеп від партії Андрій Лозовий. Процес переговорів був напруженим, до голосування депутати неодноразово брали перерви та в результаті домовилися.

Однак вже за кілька тижнів у кулуарах обласної ради розпочалися розмови про можливу відставку голови. Хтось казав, що партії “виторговують” свого голову ,й тому відкладають цей процес, інші розповідали, що не такі й слабкі позиції “радикалів” в обласній раді – голосів за відставку Ковальчука не вистачить.

Втім, вже сьогодні зранку з’явилася інформація, що Ковальчука у відставку таки відправлять. І начебто для цього вже є домовленість із 40 депутатами. Власне, з цього питання і розпочалося засідання сесії. Депутат від фракції “Конкретних справ” Богдан Файфура вніс пропозицію розглянути під час засідання сесії питання про оголошення недовіри та звільнення з посади голови обласної ради Володимира Ковальчука. Підтримали її й обласні обранці від БПП “Солідарність”. Обидві фракції наполягали, щоб питання “про недовіру” сьогодні було включене в порядок денний сесії.

Та Володимир Ковальчук відмовився ставити на голосування питання про включення цієї пропозиції до порядку денного. Він аргументував, що це порушення чинного законодавства, адже проект рішення не був оприлюднений за 20 днів до моменту винесення його на сесію. Підтримали його й представники “Радикальної партії” на чолі з нардепом Андрієм Лозовим. Проте цього виявилося недостатньо, аби відстояти таку позицію. Володимир Ковальчук оголосив про закриття сесії і залишив сесійну залу.

Проте на цьому “кіно” в обласній раді не завершилося, обласні обранці згадали, що сесію може проводити й перший заступник голови обласної ради, якщо той із якихось причин не може чи не хоче цього робити. Відтак, засідання продовжилося, і депутати все ж вирішили голосувати за відставку Володимира Ковальчука. Підтримали це рішення 42 обласні обранці, ще 4 утрималися. За оголошення недовіри голові облради голосували таємно. Отримано було 64 бюлетені. У голосуванні взяли участь 46 депутатів.

І далі постало питання: а як же без голови? Ттак, обласні обранці вирішили обирати собі нового очільника. На цю посаду було висунуто одну кандидатуру – депутата від БПП “Солідарність” Олександра Корнійчука. Підтримали його й представники фракції “Конкретних справ”.

Відтак, за те, щоб Олександр Корнійчук став головою облради, проголосували 44 обласні обранці, ще троє утрималися.

Схоже, даремно фракції домовлялися і «торгувалися» головами комісій, адже дуже швидко «розклади» в обласній раді змінилися. Далі буде…

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Корнійчук стане новим головою Рівнеоблради?

Сьогодні обиратимуть нового голову Рівнеоблради

42 депутати відправили у відставку голову Рівненської облради

Депутати Рівненської облради таємно голосують за відставку Ковальчука

Голову Рівненської облради хочуть відправити у відставку заочно

Скандальну сесію Рівнеоблради вестиме Драганчук?

Депутати Рівнеоблради сьогодні не відправлять у відставку Ковальчука?

Фракція “Конкретних справ” у Рівнеоблраді хоче оголосити недовіру Ковальчуку

Голові Рівнеоблради та головному копу області оголосять недовіру?

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *