У битві брендів Рівного скандальні кільця поступилися вишитій брамі

Рівне – для кожного. Історичні споруди, бізнес та культурні проекти, вивіски, візитки, блокноти та інші речі тепер прикрашатиме вишита брама на перехресті. Саме такий народний логотип обрали з-поміж двох запропонованих варіантів депутати Рівненської міськради. Після годинного обговорення, презентації і зважувань за та проти міські обранці все ж практично одноголосно визнали — альтернативний логотип кращий. Як це було — далі у матеріалі.

 

Рівняни проти «дірки від бублика»

У грудні в Рівному гучно презентували логотип і концепцію бренду міста. Рік роботи, 10 тисяч євро, витрачені на розробку, і в результаті… «дірки від бублика». Саме так у соціальних мережах назвали запропонований варіант логотипу.

Нагадаємо, розробляти бренд Рівного розпочали в липні 2014 року. Це було передбачено міжнародним проектом «Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна», який втілював Центр сприяння бізнесу. Проект фінансувався Європейським Союзом і об`єднував Польщу, Білорусь та Україну.

Побачивши запропонований логотип, більшість рівнян одностайно заявили, що він не має права на життя і не вартує витрачених на нього коштів. Проте секретар Рівнеради Олексій Муляренко вважає дещо по-іншому і говорить, що бренд міста –  не просто графічне, художнє зображення, а ціла філософія.

Народний бренд замість “кілець”

Після цього в соціальній мережі «Фейсбук» стартував конкурс на розробку альтернативного логотипу міста. У результаті голосування зі 100 запропонований варіантів рівняни обрали один — з історією, асоціацією з містом та своїм змістом.

Сьогодні ж під час засідання сесії перший варіант лого, який міг стати складовою бренд-буку міста, презентували розробники разом із художником Олексієм Огнем.

Власне, він запевнив, що перший варіант логотипу – це погляд у майбутнє. Тому вважає його хорошим варіантом для подальшого розвитку.

Другий варіант презентували розробники альтернативного логотипу. Як розповіла одна з ініціаторів його створення Оксана Юрченко, якщо обрати перший варіант, то, окрім напису Рівне, ніякої прив’язки він до нашого міста не має.

– Розробляючи альтернативний варіант логотипу, ми зважали на те, щоб він був пов’язаний із містом. У ньому присутній історичний герб Рівного, елемент автентичної вишивки і символ на перехресті. Ми вважаємо, що цей логотип принаймні дозволяє ідентифікувати наше місто, – сказала Оксана Юрченко.

Слоган до народного логотипу ініціатори теж вибрали відповідний – “Рівне для кожного”. 

Окрім того, ініціатори альтернативного бренду показали, як виглядатиме логотип Рівного на канцелярських товарах, візитівках, архітектурі, футболках, афішах міських заходів тощо.

Подарували “забрендовану” футболку й міському голові Рівного Володимиру Хомку.

Як не намагалися розробники «кілець» відстояти свій варіант логотипу і переконати в тому, що це погляд у майбутнє, депутати все ж не підтримали їх глибоко прихованого змісту та обрали народний логотип, який безкоштовно розробили рівняни.

Тепер міська влада разом із ініціативною групою вирішуватимуть, як використовувати альтернативний бренд, і домовлятимуться про право власності на нього. Розробники переконали, що лого буде у відкритому доступі і вони лише за, щоб це зображення прикрашало місто та все, що з ним асоціюється.


Відтак, вже найближчим часом новий логотип красуватиметься на проектах, які реалізовуватимуться у місті, та сувенірній продукції з символікою Рівного.

ЄС може попросити повернути гроші?

Проте, обравши альтернативний варіант логотипу, а відповідно це вже буде новий бренд-бук, міська влада не виконає умови гранту, за яким компанії «Branders» вже заплачено, пише erve.ua. Тому не виключено, що представники компанії можуть попросити повернути вже витрачені кошти. Невідомо, як буде відбуватися повернення грошей і чи взагалі буде це повернення, тому що в угоді чітко сказано, що кінцевий продукт – це бренд-бук, який має бути затверджений Рівненською міською радою.

Тобто, якщо міська рада його не затвердила, то, за нашим суб’єктивним припущенням, і оплати не мало б бути, або сплачено лише за частину робіт.

Ну що ж, але краще гарний бренд безкоштовно, аніж який-небудь, бо за кошти ЄС.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Також читайте