“Депутатська правда” Олександра Нестерука: “Самоорганізація рівнян має починатися зі створення ОСББ”

Як працює Рівненська міськрада сьомого скликання? Що впливає на процес прийняття рішень? Коли Рівне стане європейським містом? Як мешканцям пережити перехідний період дії житлово-комунальної реформи? Відповіді на ці та інші запитання від депутата Рівненської міськради від ВО “Батьківщина”, голови постійної комісії з питань транспорту і зв’язку та голови Рівненської обласної організації стронгменів України Олександра Нестерука можна почути у програмі “Депутатська правда”.

Про роботу Рівнеради

–  Рівненська міська рада сьомого скликання повноцінно працює. Приймаються позитивні рішення, є й негативні, я цього не приховую. Але головне, щоб депутат, незалежно від того, якого рівня рада, працював для людей і допомагав у вирішенні питань, із якими вони звертаються. Адже він отримав кредит довіри, який має виправдати, і виконувати функції, які на нього покладаються. Звичайно, бувають різні рішення, які приймаються в той чи інший спосіб, але разом із тим, працюючи на комісіях, фракції, на сесії, я намагаюся виправдати довіру людей, – каже Олександр Нестерук.

Про те, як Рівне може стати європейським містом

– Я бачу Рівне через 10 років європейським містом. Свого часу я часто їздив у Раду Європи, в Європейський парламент на слухання щодо питань місцевого самоврядування. Цікаво було дивитися на те, як розвиваються міста, як розбудовуються, яка культура, а також на те, як люди один до одного ставляться. Це важливо, тому що цим міста й приваблюють. Візьміть, наприклад, Львів. Він привертає увагу своєю гостинністю, різними архітектурними спорудами тощо. Львів – це старе місто, за ним тягнеться історія. Я думаю, що в Рівному також це буде найближчим часом, тому що ми рухаємося вперед, тримаємо вектор на Європу. І коли будемо йти чистими вулицям, коли, наприклад, люди будуть курити цигарки у спеціально відведеному для цього місці і викидати папірець у смітник, це вже є, певною мірою, культура і виховання. Все-таки ми культурна нація і будемо в майбутньому європейським містом, –  вважає Олександр Нестерук.

Про парк “Хіміків”

– Цьогоріч у парку “Хіміків” вже має бути облаштоване освітлення. Кошти на це передбачені у бюджеті. Окрім того, проводитимуться роботи щодо його подальшого благоустрою. Також планується встановлення вуличних тренажерів. Адже хотілося б, щоб цей парк став зоною відпочинку не лише для мешканців мікрорайону “Ювілейний”, а й для всіх рівнян, – розповідає депутат.

Про ОСББ і немісцеві управляючі компанії

– Зараз в Україні проходить житлово-комунальна реформа, і мешканці мають визначитися, чи створювати ОСББ, чи передати будинок на обслуговування управляючій компанії. Я радив би рівнянам створювати ОСББ і працювати з людьми, які живуть поруч, для здійснення управлінських функцій. Окрім того, тоді буде можливість брати участь у програмах співфінансування для проведення робіт у будинку. Але люди трохи бояться, вони звикли, що прийде працівнику ЖКП і все поремонтує. А зараз потрібно визначатися самостійно. Якщо ж мешканці самі не зроблять вибір, то компанію, яка обслуговуватиме будинок, призначить міська влада. В цьому є певний мінус. Також зараз з’являється багато немісцевих управляючих компаній, які виявили бажання надавати послуги в Рівному. Я розумію, що в Україні є доволі потужні управляючі компанії, але я все ж не довіряв би немісцевим управителям, краще обирати своїх, – зазначає Олександр Нестерук.

У кожного своя правда, а “Депутатська правда” з Вікторією Ричко спробує показати мешканцям області, яким є життя міської ради поза її стінами, що відбувається у її кулуарах та як це впливає на життя рівнян.

Вже невдовзі дивіться нові випуски програми з нашими наступними гостями.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *