Політичні плітки Рівного: два голови облради, новий нардеп та секретар міськради і заміна керівника області

Чи то поява на вулицях міста нової патрульної служби, чи то різке потепління викликало пожвавлення політичного життя Рівненщини. Незабаром може так статись, що міськрада отримає нового секретаря, у парламенті з’явиться ще один нардеп від Рівненщини, а в кабінеті №1 буде новий голова облдержадміністрації. Але про все по порядку…

Два голови – не краще

Ситуація з поновленням, за рішенням суду, на посаді голови Рівненської облради депутата від Радикальної партії Ляшка Володимира Ковальчука призвела до ступору і майже анекдотичних наслідків. Новообраний голова від БПП «Солідарність» Олександр Корнійчук не бажає поступатись кріслом, вимагаючи, щоб суд роз’яснив, яким чином виконати його рішення. Справа в тому, що суддя Сало в одному рішенні зобов’язав поновити на посаді Володимира Ковальчука і в той же час визнав законність призначення на цю посаду Олександра Корнійчука.

Протистояння в облраді призвело до нервового зриву та госпіталізації чиновниці, у котрої Володимир Ковальчук вимагав зареєструвати розпорядження про своє поновлення. Багатогодинні щоденні перемовини і консультації керівників депутатських фракцій та обох голів результату не дали. Врешті-решт кабінет голови облради опломбували до вирішення спору.

«Розрулити» ситуацію можуть депутати облради: зібратись на сесію і або відмінити своє рішення про призначення Корнійчука, або ще раз, із дотриманням процедури, звільнити Ковальчука. Проблема в тому, що сесію скликає голова облради своїм розпорядженням. А хто в цій ситуації має підписати цей документ? Володимир Ковальчук? Олександр Корнійчук? Чи, можливо, на розпорядженні мають стояти два підписи? Щоправда, є можливість, коли сесію скликають самі депутати, зібравши, згідно з регламентом, підписи третини обласних обранців.

Олександр Корнійчук та Володимир Ковальчук

Однак поки що це питання не заходить у русло конструктиву. А обидві сторони конфлікту звинувачують одна одну в спробі захоплення влади в області.

Як би там не було, але обізнані в місцевій політиці припускають, що вихід із кризи затягується свідомо. Політичні групи очікують на зміну в розстановці сил, спровоковану призначенням нового прем’єр-міністра Володимира Гроймана та формуванням нового Кабміну.

Назад у парламент

Ще напередодні призначення Віталія Чугуннікова головою Рівненської облдержадміністрації сайт «ВСЕ» писав про його небажання змінювати Верховну Раду на крісло керівника області. Однак тодішня політична ситуація не залишила Віталію Семеновичу вибору. Незважаючи на те, що він намагався лобіювати на цю посаду спочатку Анатолія Сидорука, а згодом Олексія Муляренка, цю ношу довелося взяти на себе.

Небажання відобразилось на роботі. Чугунніков частіше проводив час в столиці, у відпустці чи на лікарняному, аніж у своєму робочому кабінеті в будівлі на майдані Просвіти, 1. Цим йому частенько дорікали опоненти.

Віталій Чугунніков

Після відставки Арсенія Яценюка та призначення Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра у пана Віталія відкрилась чудова можливість повернутись у парламент. В результаті переформатування Уряду кілька депутатів із фракції  Блоку Петра Порошенка перейшли працювати в Кабінет Міністрів. Черга на депутатство впритул підійшла до прізвища Чугунніков – у партійному списку. Після ймовірного призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором Віталій Семенович може знову одягнути на свій піджак значок народного депутата. А місце голови облдержадміністрації буде вакантним.

Бажаючі на крісло

Ще до призначення Гройсмана прем’єром, коли стало зрозуміло, що відставка Яценюка неминуча, почалась боротьба за посаду голови Рівненської облдержадміністрації. Серед претендентів найвагомішими фігурами були депутат облради від БПП «Солідарність» Юрій Благодир та нардеп від “Народного фронту” Юрій Вознюк. І один, і інший через свої канали в Адміністрації президента почали шукати шляхи задоволення амбіцій. У кожного з них були мінуси, котрі заважали позитивному вирішенню питання.

Юрій Благодир, Юрій Вознюк та Олексій Муляренко

Юрій Благодир у минулому був членом фракції “Партії регіонів” у парламенті. Попри те, що він не був членом “ПР”, а депутатом став за квотою і проханням свого багаторічного покровителя Володимира Литвина, його все одно при першій же нагоді конкуренти таврують «регіоналом». І на цю обставину зважають у президентській канцелярії.

Юрій Вознюк – людина Яценюка. І лише цього факту достатньо, щоб у президентській команді були не в захваті від перспективи його призначення. Всім зрозуміло, що Арсеній Петрович має президентські амбіції. Відповідно, призначати його людину на посаду керівника області, з політичної точки зору, – не надто розважливий крок.

Доки двоє шукали шляхи, у процес включився нинішній голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков. Як стверджують наші джерела, цього разу йому вдалось переконати чиновників в АП, що Олексій Муляренко – гідна йому заміна.

«Солідарність» – на «Свободу»

Олексій Муляренко нині є секретарем Рівненської міської ради. Депутатський значок отримав як перший номер виборчого списку БПП «Солідарність». У розумінні рівненського політикуму, посада секретаря мала стати для Муляренка трампліном на наступні вибори міського голови. Адже ходять чутки, що Володимир Хомко вирішив, що для нього цей мерський термін – останній. Однак я в цьому не був би так впевнений. Володимир Євгенович вже казав, що більше в мери не піде, однак його бажання змінювалось із наближенням чергових виборів.

Не виключено, що так може статись і в майбутньому. Тому для нинішнього міського голови ймовірний перехід Олексія Муляренка на посаду голови облдержадміністрації теж буде на руку. Кажуть, Муляренко вже й заяву написав на складання повноважень секретаря, а у випадку призначення, згідно з новим законом про державну службу, складе й депутатський мандат (матеріал про новий закон читайте на сайті «ВСЕ» найближчим часом).

Хоча Муляренко ще є секретарем міськради, за його крісло вже розгорнулась боротьба. Перш за все, фракція БПП «Солідарність» прагне залишити цю посаду за собою. Одним із основних претендентів, як стверджують наші джерела, є нинішній заступник міського голови Сергій Васильчук. Однак він нібито категорично відмовився ставати секретарем і бажає залишитись заступником мера.

Судячи з усього, знову заявив про свої амбіції секретаря Сергій Паладійчук. Він теж є депутатом від БПП «Солідарність» і головою бюджетної комісії Рівнеради. Сергій Богданович, як писав раніше сайт «ВСЕ», претендував на цю посаду від самого обрання нинішнього складу ради. В деяких рівненських ЗМІ та соціальних мережах з’явились статті і пости на підтримку саме його кандидатури. Однак це поки що не знаходить широкої підтримки серед депутатів. Окрім того, є нюанси, пов’язані з політичними розкладами.

Сергій Васильчук, Сергій Паладійчук та Олег Карпяк

При «розрулюванні» ситуації, що склалась у Рівненській обласній раді, БПП «Солідарність» потребує підтримки інших партій. На сьогодні існує тандем «Солідарність» – партія «Конкретних справ». Не проти їх підтримати й «Батьківщина», за умови збереження свого першого заступника голови і деяких поступок у розподілі сфер впливу в області. Для спокою не вистачає підтримки фракції ВО «Свобода».

Саме таку підтримку та партнерство може забезпечити обрання секретарем міської ради депутата-“свободівця”. За нашою інформацією, такою кандидатурою може стати молодий депутат від «Свободи» Олег Карпяк. Робота зі збору голосів на підтримку його кандидатури ведеться повним ходом різними зацікавленими сторонами. Вочевидь, результат цієї роботи ми побачимо вже на найближчій сесії Рівненської міської ради.

Ось такі у нас весняні політичні процеси. Чимось вони нагадують сцену з відомої кінокомедії. Далі буде…

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Також читайте